Get Adobe Flash player

Hurrraaa ferieee w Kowali!!!

Przez całe dwa tygodnie w Świetlicy Środowiskowej „Szansa” odbywały się zajęcia, warsztaty i wyjazdy dla dzieci. Tegoroczne ferie upłynęły na wspólnej zabawie w klimacie karnawałowego szaleństwa. Było mnóstwo zabawy, tańca, radości, zwariowanych charakteryzacji oraz ciekawych wyjazdów.

Podczas zajęć dzieci tworzyły własne charakteryzacje karnawałowe: robiły maski, fryzury i makijaże. Posłużyły im do tego przeróżne materiały, pióra, serpentyny, papiery kolorowe, cekiny i koraliki. Z użyciem kolorowych materiałów nici i igły szyły stroje, w których wystąpiły podczas Balu Karnawałowego w Świetlicy Słoneczko w Trablicach, na którym bawiły się wspólnie z dziećmi z zaprzyjaźnionych świetlic w gminie Kowala.

Nie zabrakło warsztatów tanecznych w rytmie karnawałowego szaleństwa, które poprowadzili wolontariusze z Hiszpanii Belen i Diego. Zajęcia taneczne cieszyły się wśród dzieci niezwykłym powodzeniem. Po wyczerpujących tańcach dzieci brały udział w zajęciach językowych. Warsztaty pt: ”Hiszpański i Angielski na wesoło” poprowadzili Belen, Diego oraz ich zaprzyjaźniony z dziećmi tłumacz Mateusz.Podczas ferii nie zabrakło ulubionych przez dzieci zajęć kulinarnych. Wspólne pieczenie pierniczków, przygotowywanie zdrowych kanapek, czy też pieczenie i ozdabianie tortu przyniosły dzieciom wiele satysfakcji.

Urozmaiceniem karnawałowych ferii w Świetlicy były wycieczki do kina na film: „Noc w Muzeum”, na kręgle, do Kręgielni Platinum w Radomiu oraz do Krainy Świętego Mikołaja w Bałtowie. Ferie dla dzieci spędzających czas w Świetlicy ”Szansa” mimo braku śniegu okazały się niezapomnianym czasem rozrywki połączonej z nauką tańca i języków obcych.