Get Adobe Flash player

Trablice

Świetlica wiejska w Trablicach.

 

Świetlica wiejska w Tablicach rozpoczęła swoją działalność 11 kwietnia 2012 roku.

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki od godziny 15.00 do 19.00.

Celem świetlicy jest organizowanie czasu wolnego dzieciom, młodzieży oraz starszym mieszkańcom naszej gminy.

Placówka dysponuje dużą salą z dwoma toaletami oraz zapleczem kuchennym. Do dyspozycji jest również komputer z dostępem do Internetu.

W świetlicy prowadzone są różnego rodzaju zajęcia, takie jak: plastyczne, muzyczne, ruchowe, zajęcia z origami, quizy oraz wiele innych 

Mimo krótkiej działalności, miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem. W miarę możliwości dzieci często uczestniczą w zajęciach na świeżym powietrzu, podczas których umożliwia im się ruch odpowiedni do wieku i świetną zabawę np. gra w zbijaka, berek czy zabawy z chustą Klanzy.

Jako dotychczasowe owoce działalności świetlicy i zajęć plastycznych można wyliczyć wewnętrzny regulamin, własnoręcznie podpisany przez same dzieci, utworzenie nazwy świetlicy, grupowy konkurs pt: „Wiosenne pejzaże” oraz „Wiosna malowana pastelami”, dekoracje na okna w postaci witraży z bibułki i kolorowego papieru, portrety na Dzień Matki.

Obecnie w świetlicy prowadzony jest projekt „Pożyteczne wakacje2012”, którego celem jest zapewnienie dzieciom spędzenia czasu wolnego podczas wakacji w sposób pożyteczny, atrakcyjny i bezpieczny.