Get Adobe Flash player

Ferie z „Parasolem”

W trakcie ferii zimowych dzieci ze Świetlicy „Parasol” z Rudy Małej brały udział w przeróżnych zajęciach; plastycznych, kulinarnych oraz ruchowych. Poznały tradycje tłustego czwartku, techniki wykonania pejzażu zimowego i wiele innych. Ferie to czas atrakcji i takich też nie zabrakło.

Dzieci odwiedziły Muzeum Zabawek w Kielcach, w którym, poznały historie pierwszych lalek, misiów, samochodów i wielu innych zabawek. Dzieci miały szanse zobaczyć jak powstaje film animowany oraz przegotować słodki deser w postaci kolorowego lizaka.

Podczas ferii nie zabrakło wyjazdu do kina, gdzie zapoznano Alwina i jego fantastyczne wiewiórki. Radości nie było końca podczas zabaw w Krainie Marzeń, a na kręgielni były same strzały najlepiej punktowane. Atrakcji nie było końca, ponieważ był również wyjazd do Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach od ziarenka do bochenka. Dzięki tym warsztatom poznały etapy powstawania mąki a w dalszym etapie powstanie chleba.

W czasie ferii „Parasol” odbył wizytę w Świetlicy „Szansa” w Kowali gdzie wziął udział w fantastycznym pokazie „Mam talent” oraz uczestniczył w spotkaniu edukacyjnym „Vipy czytają dzieci słuchają” za co bardzo dziękuje organizatorom.