Get Adobe Flash player

Ferie w „Szansie”

 

Od 1. do 12. lutego w Świetlicy Środowiskowej z Elementami Socjoterapii „Szansa” i świetlicach z terenu gminy Kowala, tj. w Świetlicy Parasol w Rudzie Małej, „Słoneczko” w Trablicach oraz Świetlicy w Kosowie odbywały się zajęcia oraz wyjazdy dla dzieci. Ferie upłynęły w atmosferze radosnej zabawy i integracji. Było dużo uśmiechu, zabawy oraz interesujących wyjazdów.

Podczas zajęć dzieci wspólnie przygotowywały karmniki dla ptaków. Wykorzystane do tego zostały zebrane wcześniej w lesie patyki, gałązki; daszki karmników wykonano z tektury ozdobionej kolorowym papierem i bibułami. Dzieci przygotowywały się również do występu w Świetlicowym „Mam Talent”. Swoje talenty prezentowały dzieci ze świetlic „Słoneczko”, „Szansa” oraz „Parasol”. Imprezie towarzyszyła niezwykle radosna atmosfera i dobra zabawa. Uczestnicy ferii znaleźli w sobie mnóstwo talentów, które z pewnością będą rozwijać. Dzieci przygotowywały dla siebie również posiłki, robiły tosty i gofry w związku z przypadającym na dzień 4 lutego Tłustym Czwartkiem.

Nie zabrakło także wspólnych zabaw, dzięki którym dzieci się zintegrowały i miło spędziły wspólnie czas.

Ogromną atrakcją jak zawsze okazały się zorganizowane wyjazdy, które urozmaicały ferie w „Szansie”. Dzieci były w kinie na filmie: „Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”, świetnie bawiły się w „Krainie Marzeń”, zwiedzały Muzeum Wsi Radomskiej i uczestniczyły w warsztatach oraz spędziły czas w Kręgielni Platinium w Radomiu. Główną atrakcją była całodniowa wycieczka do Kielc i zwiedzanie Muzeum Zabawy i Zabawek połączone z warsztatami z animacji jak również pokaz tworzenia wyrobów z karmelu w Manufakturze Słodyczy „Magia Karmelu”, podczas którego każde dziecko mogło własnoręcznie przygotować dla siebie lizaka. Mimo jesiennej pogody ferie zimowe w „Szansie” były niezapomnianym przeżyciem dla uczestników i z pewnością na długo zostaną w ich pamięci.