Get Adobe Flash player

Dzień Dziecka w Świetlicy

Dzień Dziecka – radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz imprezowy w naszej gminie. 1 czerwca początkowo zapowiadał się pochmurnie i dosyć ponuro. Okazało się jednak, że to tylko pozory, ponieważ gdy tylko w Świetlicy „Szansa” zaczęły gościć dzieci, niebo szybko się rozpogodziło.

 

Tego dnia na wychowanków świetlicy czekały różnego rodzaju atrakcje. Największe emocje towarzyszyły wyścigowi papierowych łódek w basenie ogrodowym podczas, którego dzieci podzielone na dwa zespoły miały za zadanie jak najszybciej doprowadzić swoje łódki do wyznaczonej linii na środku basenu bez użycia rąk. Dzieci wzięły także udział w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, wyścig spętanych (dwie osoby z jedną nogą związaną ze sobą szarfą), wyścig w workach, kalambury, malowanie twarzy, a także kilka innych. Po między udziałem w różnego rodzaju zabawach, dzieci mogły skosztować pysznych truskawek, orzeźwiającego arbuza, oraz różnego rodzaju słodkości. Serwowane były także pyszne lody dla ochłody.

Rodzice powinni pamiętać, że każdy dzień jest dniem ich dziecka. Dniem miłości do niego, ciągłej opieki, a także troski o jego rozwój.