Get Adobe Flash player

„AKTYWNE WAKACJE Z SZANSĄ” DRUGI TURNUS WAKACYJNY

Od dnia 30.07.2018r do 10.08.2018r na Świetlicy „Szansa” odbył się drugi turnus wakacyjny od hasłem „Aktywne wakacje z Szansą ”, zorganizowany dla wychowanków świetlicy oraz chętnych dzieci z terenu Gminy Kowala. Przez okres dziesięciu dni, dzieci miały możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych zajęciach przygotowanych w świetlicy, a także w wycieczkach do pełnych atrakcji miejsc.

W pierwszym dniu turnusu, zostały przeprowadzone zajęciach integracyjne, w postaci gier i zabaw, które umożliwiły zapoznanie się wszystkich uczestników w grupie. Po zabawach integracyjnych, uczestnicy mieli spotkanie z policjantem, który prowadził warsztaty dotyczące zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Dzieci zobaczyły wóz policyjny od środka oraz uzbrojenie policjanta. W drugim dniu odbył się wyjazd do Muzeum Archeologicznego „Krzemionki”. W neolitycznej osadzie, czekało na dzieci mnóstwo atrakcji m.in. warsztaty tworzenia naczyń glinianych, wytwarzanie mąki poprzez ścieranie ziaren pszenicy płaskimi kamieniami, a także strzelanie z łuku. Po warsztatach grupa udała się na zwiedzanie kopalni krzemienia pasiastego. Pomimo chłodu jaki panował w kopalni dzieci były zachwycone możliwością zobaczenia krzemienia w pierwotnej postaci. Kolejny dzień upłynął pod hasłem „szukania skarbów”. Uczestnicy szukali skarbu ukrytego w lesie, ale zanim go znaleźli musieli odkryć i rozwiązać schowane w różnych miejscach zagadki. Po zakończonych poszukiwaniach, dzieci brały udział w rozgrywkach sportowych, zorganizowanych na świeżym powietrzu, a także w świetlicy. Na koniec dnia odbyły się warsztaty taneczne z „Idolem” W czwartek był dzień pełen muzyki. Odbyły się warsztaty muzyczne z Panem Krzysztofem, warsztaty taneczne z Idolem, a także konkurs karaoke. Piątego dnia pojechaliśmy na warsztaty kulinarne do restauracji MammaLeo. W restauracji dzieci w grupach, tworzyły przepyszne kolorowe muffinki. Na koniec wszyscy uczestnicy warsztatów dostali dyplomy. Po warsztatach dzieci udały się na pobliski plac zabaw, gdzie mogły spożytkować swoją energię.

Drugi tydzień upłynął pod znakiem wielu atrakcji i wrażeń. W poniedziałek wychowankowie tworzyli własnoręczne latawce, a także spędzili czas na świeżym powietrzu. We wtorek odbył się wyjazd do kina na film „ Jak zostać czarodziejem” oraz do Hula Parku. Dzieci spędziły dwie godziny w centrum zabaw. W szale zabaw, zjeżdżalni, trampolin i kolorowych kulek czas upłynął bardzo szybko, aż żal było wyjeżdżać. Środa upłynęła pod hasłem „ smakowitych deserów” Dzieci piekły przepyszne kruche ciasteczka. Wspólnie z wychowawcą tworzyli smakowite desery, a także owocowe szaszłyk. Po zajęciach kulinarnych przyszedł czas na decoupage. Wychowankowie przy użyciu serwetek ozdabiali słoiki na kredki i mazaki. Na koniec dnia odbył się konkurs plastyczny nawiązujący do obejrzanego filmu. Na wygranych czekały słodkie nagrody. W Czwartek wyruszyliśmy na wycieczkę do „Papugarni” i „Astrobazy” W Papugarni grupa spędziła dwie godziny. Przez ten czas dzieci integrowały się z papużkami, karmiły je, a także odbyły się warsztaty z malowania drewnianych papug. Wszyscy byli zachwyceni papugami, szczególnie tymi które potrafiły wymówić pojedyncze słowa. Po zajęciach w Papugarni wyruszyliśmy do Astrobazy. Tam dzieci dowiedziały się wiele interesujących rzeczy, na temat otaczającego nas wszechświata. Zobaczyły dwa meteoryty kamienny i żelazny, a także kilka różnych teleskopów. W ostatni dzień turnusu dzieci tworzyły figurki z masy solnej. Po zajęciach plastycznych odbył się grill. Po obfitym grillowaniu miały miejsce zabawy na świeżym powietrzu m.in. przeciąganie liny, puszczanie baniek mydlanych, a także malowanie twarzy. Po zajęciach, została przeprowadzona pogadanka podsumowująca turnus wakacyjny. Na koniec wszystkie dzieci dostały dyplomy oraz słodkie upominki.

Dziesięć dni wspólnej zabawy upłynęły bardzo szybko. Dzieci już nie mogą się doczekać kolejnych wakacji i turnusu wakacyjnego z Szansą.