Get Adobe Flash player

Projekt wygrany – Bezpłatne ferie zimowe dla 45 dzieci z Gminy Kowala

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali wraz ze Świetlicą Szansa z inicjatywy Pan Dariusza Bulskiego zastępcy Wójta Gminy Kowala na przełomie września i października br. przystąpił do konkursu organizowanego przez Fundację ING Dzieciom, którego celem było napisanie projektu na okres ferii zimowych.

Projekt nasz znalazł się wśród trzech laureatów konkursu ( Kielce, Ruda Śląska i Kowala), o czym poinformowała nas Kapituła konkursu Fundacji ING Dzieciom. Nagrodą jest dwunastodniowy bezpłatny wyjazd na zimowisko dla 45 dzieci w okresie od 28 stycznia do 10 lutego 2019r w Ośrodku w Wiśle, przy ul. 11 listopada 12.

Założeniem projektu jest połączenie wypoczynku z nauką. Temat przewodni projektu to „Woda- źródło życia i zdrowia”. To właśnie wokół wody będą toczyć się zabawy i dyskusje. Główne atrakcje w Wiśle, które zwiedzą dzieci to: Park Turystyki, Pijalnia Wód w Parku Zdrojowym, Galeria Sportowa- Trofea Adama Małysza, Skocznia Adama Małysza, Aleja Gwiazd Sportu, Leśny Park Niespodzianek oraz wiele innych atrakcyjnych i ciekawych miejsc. W planach oprócz zajęć dydaktyczno- rozrywkowych jest również dyskoteka, wyjście do kina oraz kulig.

Adresatami wypoczynku będą wychowankowie ze Świetlicy Szansa w Kowali oraz dzieci z najuboższych rodzin z terenu naszej Gminy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.