Get Adobe Flash player

Halloween w Świetlicy Szansa

Dnia 31 października 2018 roku w Świetlicy Szansa odbyło się Halloween. W zabawie wzięły udział dzieci uczęszczające do Szansy.

Już od kilku dni przygotowywane były lampiony i dekoracje z dyni. Podczas Halloween było mnóstwo zabawy, radości, zwariowanych charakteryzacji oraz licznych konkursów i zabaw.

W dniu zabawy dzieci przygotowywały kruche ciasteczka oraz tworzyły własne charakteryzacje. Stroje, przebrania i umalowane twarze niektórych wychowanków naprawdę były „straszne”, zgodnie z zasadą halloweenowej zabawy. Podczas zabaw dzieci odgadywały zagadki związane ze świętem Halloween, rozwiązywały rebusy i krzyżówki. Do zabaw dzieci były podzielone na grupy dwuosobowe. Dla większej frajdy jedna grupa przygotowywała zagadki dla drugiej grupy. Niektóre zagadki po wylosowaniu przez grupę sprawiały nieco problemów z odgadnięciem hasła więc wspierane były przez pozostałe grupy.

Wiele emocji wzbudzały konkursy, m.in. malowanie i ozdabianie nadmuchanych, i wypełnionych confetti balonów, oraz chwytanie zębami -bez użycia rak, jabłek i gruszek zawieszonych na sznurku. Wśród zabaw był „świetlny krąg”, dzieci dopowiadały po dwa zdania każde do „strasznej historii”, którą sami wymyślaliśmy. Po udanej zabawie był czas na poczęstunek. Dzieci z wielką ochotą zajadały się kruchymi ciasteczkami i słodką napoleonką.

Cała zabawa miała oprawę muzyczną, na suficie były efekty świetlne z lasera a w tle unosił się zapach olejku z dyfuzora, który jednocześnie” robił” delikatną poświatę mgły.