Get Adobe Flash player

Wakacje w Placówce Wsparcia Dziennego

,,Wszystko co dobre, szybko się kończy’’ – tak też dobiegły końca tegoroczne wakacje w Placówce Wsparcia Dziennego w formie Świetlicy Środowiskowej z elementami Socjoterapii ,,Szansa’’ w Kowali. Zajęcia trwały od 9.08.2021 do 20.08.2021r. Głównym celem organizowania wakacji było zapewnienie dzieciom ciekawego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku. Zapewniliśmy bogaty program który miał pobudzić i rozwijać aktywność fizyczną dzieci, doskonalić ich umiejętności i zainteresowania (taneczne, muzyczne, przyrodnicze).Był to czas wspólnych zabaw i integracji.

 

Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy wspólnymi zabawami i grami, wizytą na pobliskim boisku i placu zabaw. Nie zabrakło różnych zajęć, dzieci samodzielnie wykonywały prace plastyczne które można podziwiać na tablicy, samodzielnie robiły watę cukrową. Dzięki uprzejmości Pani Kasi Mazur – właścicielki firmy „Madagaskar - animacje dla dzieci” - podopieczni wzięli udział w niezwykle ciekawych zajęciach. Miały za zadanie własnoręcznie skomponować i posadzić ,,las’’ w słoiku. Z ogromnym zaangażowaniem i radością dzieci wykonały swoje prace, które następnie zabrały do domy, aby móc w pełni dbać i pielęgnować swój ,,las’’. Największą i najciekawszą atrakcją okazały się alpaki: Dyzio i Diego. Dzieci były zachwycone, gdy opiekunka zwierząt pozwoliła pogłaskać, nakarmić oraz pójść na spacer ze zwierzątkami. Tydzień zakończyliśmy wycieczką autokarem do ,,Centrum Zabaw Hula Park’’ w Radomiu.

 

Drugi tydzień wspólnych wakacji rozpoczęliśmy tanecznym krokiem, a to za sprawą Pani Oli- trenerki ze szkoły tańca ,,Frajda’’. Zajęcia ruchowo-taneczne sprawiły dzieciom dużo radości oraz dostarczyły wiedzy na temat tańca. Dzieci tańczyły i bawiły się razem. Kolejną atrakcją okazały się smaczne i kolorowe galaretki, które dzieci ozdabiały bitą śmietaną i kolorowymi posypkami. Nie mogło również zabraknąć wspólnych zabaw z Margolcią i krainą zabaw. Panie animatorki w ciekawy i aktywny sposób zajęły czas dzieciom, były: wyścigi zwierząt, gogle animacyjne, przeciąganie liny, brokatowe tatuaże, zabawy z chustą Klanza i wiele, wiele innych. Kolorowanka XXL była zadaniem, które dzieci wykonywały w grupach. Każda grupa miała z kartek ułożyć odpowiedni wzór i pokolorować go farbami. Wszystkie kolorowanki wyglądały pięknie. Nagrodą za tak wspaniałą pracę były uwielbiane przez dzieci lodowe lizaki w różnych smakach. Częste zabawy na świeżym powietrzu z wykorzystaniem chusty animacyjnej dostarczyły nam sporo uśmiechu i niezapomnianych wrażeń. Ostatni dzień wakacji spędziliśmy na oglądaniu bajek i jedzeniu popcornu. Całość zwięczyło wręczenie pamiątkowych dyplomów.

 

Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za aktywne uczestnictwo w tegorocznych wakacjach z ,,Szansą’’ i serdecznie zapraszamy ponownie za rok ;)