Get Adobe Flash player

WAKACYJNY TURNUS Z SZANSĄ

W dniach 18.07.2022-29.07.2022 odbył się pierwszy wakacyjny turnus dla wychowanków Świetlicy Środowiskowej „Szansa” w Kowali.

Dzieci spędziły dwutygodniowy wypoczynek promujący profilaktykę uzależnień, zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną. Był to czas pełen atrakcji, artystycznych zajęć i oczywiście wyjazdów.

Aby przybliżyć dzieciom tematykę wszelakich uzależnień i wpłynąć na opóźnienie inicjacji m.in. alkoholowej, dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach z terapeutami uzależnień. Natomiast, by przypomnieć sobie zasady bezpiecznego zachowania podczas letnich wypoczynków, odwiedziliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu. Mogliśmy tam również obejrzeć wozy i sprzęt policyjny a także pogłaskać psa policyjnego.
Kontakt ze zwierzętami dzieci miały również w Stadninie Koni Karino w Gulinie. Dzieci mogły przejechać się na kucyku, głaskać je. Po grillu czekała tam na nas przejażdżka bryczką po przepięknej, malowniczej okolicy.

Przez cały turnus przyświecało nam powiedzenie: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, w związku z tym dzieci bardzo chętnie brały udział: w zabawach tanecznych z Fabryką Tańca Idol, ruchowych zajęciach z animatorkami z Firmy Madagaskar, spacerze po Rezerwacie Przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem.

Na wspaniałe zajęcia ruchowe i gry zespołowe wybraliśmy się także do Parku Trampolin Sky Jump oraz do Centrum Zabaw Hula Park.

Nie zabrakło też zajęć plastyczno-technicznych, na których dzieci tworzyły łapacze snów, na folii malowały swoje obrazy i „przelewały na papier swoje marzenia”.

Ogromną atrakcją był wyjazd do Parku Edukacji i Rozrywki – Farma Iluzji. Mieliśmy tam do dyspozycji wiele atrakcji opartych na zmysłach wzroku i równowagi. Pani przewodnik zaprowadziła nas do Latającej Chaty Tajemnic, Tunelu Zapomnienia, Sekretnej Komnaty, Zakręconego Domku, Mebli Olbrzyma, Lewitującego Kranu, Domu Złudzeń gdzie trudno było wyjść z labiryntu luster. Dzieci szalały na karuzelach i kolejkach.

W związku z tym, że nie sposób wymienić wszystkich atrakcji zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.


https://photos.app.goo.gl/abZsBiqW2DRMq6Cg8