Get Adobe Flash player

II TURNUS WAKACJI Z SZANSĄ

W piątek 12.08.2022r., w Placówce Wsparcia Dziennego w formie Świetlicy Środowiskowej z elementami Socjoterapii ,,Szansa’’ w Kowali dobiegł końca drugi turnus wakacyjny dla dzieci.


Były to dwa tygodnie wspaniałej rozrywki. Chcieliśmy aby każdy uczestnik naszych zajęć czuł się jak najbardziej komfortowo, dlatego wszystkie atrakcje dopasowaliśmy do wieku i umiejętności dzieci.

 

Na dobry początek odwiedziły nas Panie z Firmy Madagaskar – animacje dla dzieci. Z ich pomocą dzieci pomalowały w wakacyjne wzory i ozdobiły sobie worki, które będą mogły ze sobą zabierać na letnie wycieczki, ale przede wszystkim brały udział w zabawach integracyjnych. Pomogło nam to w nawiązaniu relacji pomiędzy dziećmi poprzez budowanie więzi w radosnej i luźnej atmosferze. Ich przedłużeniem były warsztaty taneczne z Fabryką Tańca IDOL, zajęcia ruchowe w Parku trampolin Sky Jump w Radomiu, czy tradycyjne zabawy na placu zabaw. Na koniec pierwszego tygodnia odwiedziliśmy Park Rozrywki i Wypoczynku o wdzięcznej nazwie Sady Klemensa. Czekała tam na nas ogromna ilość atrakcji, świetnej zabawy ale również mądra edukacja o tym jak ważną rolę odgrywa przyroda. I tak, w pięknych okolicznościach przyrody, dzieci mogły wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach „skakańcach” i wspinaczkach. Pokonać Leśny tor przeszkód, odwiedzić Strachowisko, gdzie „grozę i postrach” siały liczne strachy na wróble o różnych obliczach. Mogliśmy tam również pojeździć elektrycznymi gokartami oraz Klemensowym pociągiem. Po pysznym obiadku dzieci w ramach warsztatów samodzielnie wykonały drewniane zabawki. A na drogę powrotną mogły zabrać ze sobą ekologiczne jabłuszka.

Drugi tydzień rozpoczęliśmy od warsztatów kulinarnych w Akademii Kulinarnej Cook’n’Talk.


Były to bardzo słodkie warsztaty. Dzieci piekły ciasteczka, babeczki i przygotowały przepyszną sałatkę owocową. Oprócz poznawania podstaw cukiernictwa, dzieci rywalizowały ze sobą zdobywając punkty w sztafetach i różnych konkurencjach, np. w rozpoznawaniu przypraw i dodatków. W nagrodę za zaangażowanie uczestnicy mogli zjeść i zabrać ze sobą pyszne specjały a także przepisy.

 

Aby utrwalić sobie zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w lesie, w miejscu zamieszkania zarówno w mieście jak i na wsi, skorzystaliśmy z zaproszenia Komendy Wojewódzkiej w Radomiu na „Lato z Komisarzem Zebrą”. Gdzie oprócz filmików, pogadanki i dyskusji na temat bezpieczeństwa, dzieci obejrzały pojazdy i sprzęt służbowy. Ogromną atrakcją był również pokaz posłuszeństwa psa służbowego, z którym mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Ponad to odwiedziliśmy Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie oprócz zwiedzania przygotowaliśmy pyszne bułeczki i poznaliśmy dawne obyczaje towarzyszące wypiekaniu pieczywa.


Na zakończenie letnich warsztatów udaliśmy się do Gulina. Tam w stadninie koni Carino, mogliśmy do woli głaskać koniki, karmić je, przejechać się na nich oraz bryczką po pięknej okolicy. Po powrocie na dzieci czekała ulubiona pizza, deser lodowy a także dyplomy wraz z upominkiem.


Zapraszamy za rok!


https://photos.app.goo.gl/1F3W7cjR3hKi6mnG7