Get Adobe Flash player

Ferie z Szansą

 

W dniach 20.02.2023-24.02.2023 r. w Placówce Wsparcia Dziennego z Elementami Socjoterapii Szansa odbyły się zajęcia i warsztaty profilaktyczne w ramach „Ferii z Szansą” dla wychowanków świetlicy.


Przez ten tydzień było mnóstwo atrakcji. Pierwszego dnia dzieci udały się do Akademii Robotyki Lego, gdzie miały możliwość zrozumienia zawiłości budowy i oprogramowania robotów w sposób łatwy i przyjemny, dostosowany do wieku dzieci. Zajęcia te wspomagają u dzieci rozwój umiejętności takich jak: wyobraźnia wizualno-przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa, umiejętność logicznego myślenia.


Drugi dzień odbył się pod hasłem: „Zasady zdrowego żywienia”. Podczas prac w grupie dzieci stworzyły przestrzenną piramidę, która będzie im towarzyszyć podczas przyszłych zajęć w placówce. Tego dnia grupa udała się również do Pizzerii Oliwka w Kowali-Stępocina, gdzie na bazie mąki pełnoziarnistej i dodatku warzyw uczestnicy formowali swoją pizzę. Warsztaty kulinarne wpisały się w staropolskie powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch”.


Tematem przewodnim środy i czwartku była profilaktyka uzależnień oraz promocja aktywności ruchowej. W tych dniach Pani Anastazja z Centrum Szkoleniowego Nowe Perspektywy przeprowadziła z dziećmi warsztaty, w których były: gry i zabawy symulacyjne, warsztaty arteterapeutyczne, ćwiczenia dotyczące emocji, sztuka odmawiania. Miały one na celu zrozumienie własnych emocji i opóźnienie inicjacji alkoholowej oraz różnych używek u dzieci w wieku szkolnym. Po warsztatach uczestnicy wraz z wychowawcą udali się na spacer po lesie. W czwartek dzieci miały możliwość rozładowania swojej energii w Parku Trampolin Sky Jump w Radomiu.


Ostatniego dnia odbyła się wycieczka do Bałtowa, gdzie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Jura Park i poznali wiele ciekawostek na temat wybranych dinozaurów. Ponadto dzieci odwiedziły Bajkową Krainę Lodu, gdzie czekało na nich magiczne show Anny i wspólny taniec z Olafem. W Zimowym Kinie odbył się seans filmowy. Kolejną atrakcją była Wioska Św. Mikołaja i spotkanie z Mikołajem uwieńczone drobnym upominkiem, certyfikatem oraz wspólnym zdjęciem. Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedziły Szopkę ze zwierzątkami, które mogły karmić i głaskać. Na koniec w Szkole Elfów odbyły się kulinarne warsztaty z dekorowania własnych pierników.


Każdy uczestnik „Ferii z Szansą” otrzymał dyplom z pamiątkowym zdjęciem. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z feryjnego turnusu.


Zajęcia zorganizowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2023 i Gminnego Programu Wspierania Rodziny na terenie gminie Kowala w latach 2021-2023

 

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/Cxzvyv2vyn79e6gp9